Başarılarımız
4.SINIF ÖĞRENCİMİZİN BEĞÜM ŞEBNEM TAZEFİDAN'IN ŞİİR YARIŞMASINDA BİRİNCİLİK BAŞARISI!...

Bahçeşehir Kolejleri - BJK Koleji arasında 2011-2012 Eğitim Öğretim Yılında yapılan "Ben Bir Cumhuriyet Çocuğuyum"  konulu şiir yarışmasında 4.sınıf öğrencimiz Begüm Şebnem Tazefidan  1. Oldu. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamalarında Okul Müdürü Adnan Manay tarafından Öğrencimize belgesi ,  hediyesi ve madalyası verildi.Öğrencimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

1.SINIF ÖĞRENCİMİZ ZEREN KARABULUT RESİM YARIŞMASINDA ÜÇÜNCÜLÜĞ'Ü!...

Bahçeşehir Kolejleri - BJK Koleji arasında 2011-2012 Eğitim Öğretim Yılında yapılan “Ata’nın Açtığı YollarSüslensin.Yurdum En Büyük Bayramı Bügün’’ konulu Resim  yarışmasında 1.sınıf öğrencimiz Zeren KARABULUT  ÜÇÜNCÜ olmuştur.29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamalarında Okul Müdürü Adnan Manay tarafından Öğrencimize belgesi , hediyesi ve madalyası verildi.Öğrencimizi tebrik eder,başarılarının devamını dileriz.

DİYARBAKIR BAHÇEŞEHİR KOLEJİ’İNDEN SBS’DE YİNE REKOR BAŞARI !

SBS'de Türkiye Geneli Tüm Okullar arasında yıllara göre başarı sıralaması

 • 2009 YILI  428,129 OYP ortalamasıyla  97. sırada
 • 2010 YILI 447,74 OYP  ortalamasıyla 74. sırada
 • 2011 YILI 445,75  OYP ortalamasıyla 36.sırada yer aldı
 • 2012 YILI Hedef "Türkiye'nin ilk 20" okulu arasında yer almaktı onu da başardı…

2008 ‘den BUGÜNE …    

 • Her yıl SBS'de Diyarbakır İl Birinciliği
 • 12 öğrencimiz 500 tam puanla Türkiye SBS Birincisi
 • Türkiye'nin en saygın okullarına her yıl öğrenci gönderiyoruz.
 • Her yıl 100 soru üzerinden 90 net ortalaması

OGES Yerleştirme Sonuçlarına göre Diyarbakır'lı Öğrenciler Hangi Okullarda Eğitim Alıyor..

Ahmet Cem İNAN ; Bahçeşehir Fen Teknoloji Lisesinde 3.sınıfta okuyor . Bun yaz Dünya RBC Robotik Turnuvalarına katılıyor.
Ayşenur Yaramış ; Galatasaray Lisesi 2.sınıfta okuyor. MUN Konferanslarına Delege Olarak Katılıyor.
Hande Harputluoğlu ; Galatasaray Lisesi 2. sınıfta okuyor.Şuan Fransa da dil okulunda eğitim alıyor.
Arjin Roni Şimşek ; Robert Koleji 1.sınıfta okuyor , okulun proje çalışmalarında liderlik yapıyor.
Pahiz Nazenin Elçi ; Robert Koleji 1.sınıfta okuyor.Türkiye'deki Junior Achievement Kulüplerinde görev yapıyor.
Efe Savaş ; İstanbul Kabataş Lisesinde okuyor okulun basket takımında oynuyor,
Anıl Yavuz ; İstanbul Bahçeşehir Lisesi 3.sınıfta %100 burslu okuyor .
Furkan Aktan ; İstanbul Kabataş Lisesi 1.sınıfta okuyor.

2009 -2010 -2012 SBS'de RAKAMLARLA DİYARBAKIR BAHÇEŞEHİR KOLEJİ

 • 500 - 490 puan aralığında 33 ÖĞRENCİ
 • 489 - 480 puan aralığında 27 ÖĞRENCİ
 • 479 - 450 puan aralığında 53 ÖĞRENCİ

HER YIL BU BAŞARI NASIL YAKALANIYOR ?

Bahçeşehir Kolejleri'nde öğrenciler, Kişiye Özgü Öğretim Modeli kapsamında yer alan Akıllı Ölçme ve Değerlendirme Sistemiyle oluşturulan "tanı testleri" ile sınava hazırlandıkları için yıl içinde eksik oldukları konuları kolayca tespit ediyor. Gerek bireysel gerek grup halinde yapılan etüd çalışmalarıyla bu eksikliklerini gideriyor. Tüm Bahçeşehir Kolejleri'nde aynı anda uygulanan ortak sınavlarla, yıl içinde düzenlenen SBS Kampları ile  öğrenciler , kendilerini Türkiye genelinde değerlendirme fırsatı buluyorlar. Okul kampüslerinde yer alan Bilim Müzelerinde, Yaratıcı Düşünce Atölyelerinde ve özel donanımlı sınıflarda yaşayarak öğrenen öğrenciler, bilgiden çok yoruma ve analize dayalı soruların yer aldığı  SBS'de daha başarılı oluyorlar.

Zeki ESEN

Diyarbakır Bahçeşehir Kolej Kurucusu Zeki ESEN yaptığı açıklamada ;

"Başarının bir takım çalışması olduğuna inanan okulumuz, bireysel başarıları kutlarken, asıl başarının tüm öğrencilerin ortalama puanı ile alınabileceğini kanıtlamıştır. Bahçeşehir Kolejleri olarak temel hedefimiz öğrencilerimizi hayata hazırlamaktır. Hayat başarısı için sınavların bir amaç değil ama önemli bir araç olduğunun da farkındayız. Bu nedenle, 2012 yılında gerek Diyarbakır gerekse Türkiye genelinde bu önemli başarıya imza atan bütün öğrencilerimizi kutluyorum." dedi.

Diyarbakır Bahçeşehir Koleji Öğrencileri  Başarılı Olmanın Sırlarını Anlatıyor…

ARMANÇ GÜMÜŞTAŞ
2010 OYP : 500 -2011 OYP 500 - 2012 OYP(498,375)  SP(495,938) TÜRKİYE  81.cisi
Ders çalışırken genelde önemli gördüğüm yerleri not aldım, görebileceğim yere koydum.renkli kalemlerle  önemli  gördüğüm  yerleri çizdim. Çok zorlandığım yerleri öğretmenlerime sordum, onlar çok yardımcı oldular. Bu sene sosyal hayatımda çok kısıtlama yapmadım. Okulumun basket takımındaydım. İlk hedefim Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesinde okumak .

OZAN NACİ TARHAN
OYP (494,672) SP(492,835)
Sosyal hayatımda kısıtlama yapmadan çalıştım. Okulun basket takımındaydım dersi çok dikkatli dinledim.Okulda aldığım eğitim bana yetti.Henüz net  bir hedef belirlemesem de yurt dışında eğitim görmek istiyorum.

SILA TURAN
OYP(493,553)  SP(495,938)
Okulum ailem ve öğretmenlerimin başarımdaki etkisi çok fazla. Sınava hazırlanırken çok fazla değil  ama düzenli olarak  ders çalıştım. Sosyal faaliyetlerde de bulundum. Dersi dikkatli dinledikten sonra soru üzerinde çalıştım önemli kısımları not alarak odamın heryerine astım.  Galatasaray Üniversitesinde işletme okumak istiyorum.

ZEYNEP ŞİRVANLIOĞLU
OYP(493,078) SP(493,076)
Öncelikle okuldaki dersleri dikkatli bir şekilde dinledim zaten başarımın da en büyük etkenini bu oluşturuyor. Sosyal hayatım etkilenmedi diyemem. Tabii ki okul zamanıyla tatilde yaptığım etkinlikler çok farklı. Okuldaki eğitimim çok iyiydi. Öğretmenlerimiz her türlü sorularımıza cevap verirlerdi . Yanlışlarımıza göre eksiklerimizi belirleyip ödevlendirmelerde bulunurlardı. Okulumuzda uygulanan tanı ve ödev testleriyle eksikliklerimizi belirlenirdi. Okul çıkışlarında yapılan etüt çalışmalarıda oldukça verimliydi . İleride genetik mühendisi, savaş pilotu ya da uçak mühendisi olmak istiyorum. Sayısalda daha başarılı olduğum için bu meslekler bana daha uygun diye düşünüyorum.

BEGÜM ACAR 
2011 OYP :500
2012 OYP (492,993) SP (490,551)
Çok düzenli çalıştım .Soru çözerken yeni öğrendiğim kısımları not aldım.Kendimi çok zorlamadım, öğrenemedim yerler moralimi bozardı,inatla üstünde durdum.Sosyal hayatımı hiç kısıtlamadım.İlk amacım yazar olmak.

ERVE ASLAN
OYP (492,974) SP (492,977)
Düzenli olarak çalıştım, konu tekrarları yaptım böylece edindiğim bilgiler kalıcı olmuş oldu ayrıca bol soru çözerek, başarımı pekiştirdim.Hedeflerim Bahçeşehir Fen Teknoloji Lisesi  yada Galatasaray Lisesinde okuyup  psikolog  veya genetik mühendis olmak .

ÇAVLAN YILDIRIM
OYP(492,426) SP(491,844)
Ders çalışırken öncelikle konuyu bilip bilmediğime bakıyordum. Kendimi eksik gördüğümde konuyu okuyordum. ardından da test çözüyordum. Çözemediğm soruları öğretmenlerime soruyordum. Sosyal hayatımdan hiç kısıtlama yapmadım, okulun  basketbol takımındaydım. gelecekte iyi bir doktor olmak istiyorum.

AYŞE BERFİN SEVİNÇ
OYP(491,737) SP(491,018)
Hergün düzenli sayıda test çözdüm, yanlışlarımın üstünde durarak özen gösterdim. Detayları küçük kağıda yazıp duvarıma astım. Sosyal hayatımı kısıtlamadım. Okulun Yabancı Dil Tiyatro Klübünde rol aldım . Çok başarılı iyi bir liseden sonra bilime yönelmek istiyorum.

FIRAT CAN BUDAK
OYP(491,267)   SP(493,511)
Düzenli olarak çalışmak ve en önemlisi dersi dikkatli dinlemek, O gün hangi konuyu işlediysem tekrarını yapıp soru çözdüm. Sıınava yakın zamanlarda deneme çözerek, konulara tekrardan baktım. İlerde bir şirkette yönetici olmak istiyorum.

ELİF CİHAN
OYP(458,32)  SP(500)
Annemin desteğiyle konu tekrarı yaparak ve bol soru çözerek hazırlandım. Okulda aldığım eğitim yeterli oldu. Dershaneye gitmedim. Sosyal hayatımda çok fazla kısıtlama oldu. Bilgisayar ve cep telefonunu kapattım. Evde televizyon hiç açılmadı.Bütün bunlar sınava doğru hazırlanmam için ailecek aldığımız kararlardı. İç mimar olmayı hedefliyorum.

TOYOTA’NIN RESİM YARIŞMASINDA BAVER BURAK ERGİN DİYARBAKIR’IN GURURU OLDU...

Dünyanın önde gelen otomotiv üreticisi Toyota’nın Uluslararası “Hayalimdeki Araba Resim Yarışması” nın Türkiye ayağı 10 yaş altı kategorisinde Diyarbakır’dan Baver Burak Ergin birinciliği kazandı. Birincilik ödülünü ve sertifikasını İstanbul’da düzenlenen törenle alan 8 yaşındaki Baver Burak Ergin’in birinci olan resmi, diğer yaş kategorilerinde ilk 5 dereceyi paylaşan çocuklar ile birlikte Japonya’da gerçekleşecek Uluslararası Yarışmaya katılacak. Toyota’nın düzenlediği “Hayalimdeki Araba Resim Yarışması” na Türkiye’nin 67 ilinden 11 bin 240 resim  katıldı.

Dünyanın 80 ülkesiyle birlikte bu yıl ilk kez Türkiye’den de çocukların  katıldığı Toyota “Hayalimdeki Araba Resim Yarışması”nın 10 yaş altı kategorisinde birinciliği Diyarbakır’dan 8 yaşındaki Baver Burak Ergin kazandı. Milli Eğitim Bakanlığı’nın desteği ile 1 Ekim 2011-31 Ocak 2012  tarihleri arasında düzenlenen yarışmaya Türkiye’nin 67 ilinden 11 bin 240 çocuk katıldı.  Hayallerindeki arabayı resmeden çocuklar arasından ilk 5 dereceye girenlere sertifika ve ödülleri Toyota Genel Müdürlük binasında düzenlenen törenle verildi. 10 yaş altı kategorisinde birinciliği kazanan Diyarbakır’lı 8 yaşındaki Baver Burak Ergin ödül ve sertifikasını Milli Eğitim Bakanlığı Sosyal Ortaklıklar ve Projeler Grup Başkanı Şennur Çetin’in elinden aldı. Düzenlenen törene ayrıca Toyota Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt, jüri üyeleri ile dereceye giren çocuklar ve aileleri de katıldı.

10 yaş altı kategorisinde Diyarbakır’dan  8 yaşındaki Baver Burak Ergin’in ile birlikte, 10-12 yaş kategorisinde Samsun’dan 11 yaşındaki Dilay Yağmur Gürsel ve 13-15 yaş kategorisinde de İstanbul’dan 14 yaşındaki Ömer Faruk Aras birinciliği kazandılar. Resimleriyle ilk 5 dereceyi paylaşan çocuklar ödüllerin yanında ayrıca Japonya’da gerçekleşecek 80 bölge ve ülkeden seçilmiş resimlerin yarışacağı Uluslararası Yarışma’ya da katılmaya hak kazandılar. Uluslararası yarışma sonucunda  birinci, ikinci, üçüncü ve onur dereceleri belirlenirken, Bronz, Gümüş, Altın ve bunların arasından da Başkan Toyoda Özel Ödülü kazanacaklar.

3 farklı yaş kategorisinde düzenyenen Toyota “Hayalimdeki Araba Resim Yarışması”na katılan resimler ön jüri değerlendirmesinin ardından, 21 Şubat 2012 tarihinde seçici  kurul başkanlığını Mimar Sinan Üniversitesi Resim Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Aydın Ayan’ın yaptığı ve Yeditepe Üniversitesi Plastik Sanatlar Bölüm Başkanı Prof. Zahit Büyükişleyen,  sanatçı Müjdat Gezen, gazeteci Yalvaç Ural, gazeteci Nora Romi  ile tiyatro ve sinema sanatçısı Salih Kalyon’dan oluşan ulusal jüri  tarafından değerlendirildi.

Toyota “Hayalimdeki Araba Resim Yarışması” ödül töreninde konuşan Toyota Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt, yarışmanın dünyada 2004 yılından beri düzenlendiğini belirterek “ Çocuklarımızın gelecek hayallerinde şekillendirdikleri otomobiller bizlere gelecekteki tasarımlar için ufuk da açmaktadır. Bir diğer dikkat çekici nokta ise resimlerin büyük çoğunluğundaki ortak özellik olan çevrecilik vurgusudur. Çocuklarımızın çevre bilinci konusundaki hassasiyetlerini dikkate almalıyız” dedi. 10 yaş altı kategorisinde birinciliği kazanan Diyarbakır’dan 8 yaşındaki Baver Burak Ergin de, çevreye ve insanlığa yararı olacak bir araç düşünüp resmettiğini belirterek “Birinci olduğum için çok sevindim. Çok özenerek bu resmi yapmıştım. Aileme ve öğretmenime çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Sosyal Hayattan da Kopmadık SBS'de Şampiyon Olduk!

Diyarbakır Bahçesehir Koleji Ogrencileri Sosyal Hayattan da Kopmadı SBS 'de Şampiyon Oldu !

Dıyarbakır Bahçeşehir Koleji bu yılda SBS sınavında başarılı olma geleneğini sürdürdü. Türkiye ve İl genelinde, okul ortalamasında ve ferdi başarılarda açıldığı yıldan beri ciddi bir farkla ilk sıralarda yer alıyor.. Günümüzde iyi bir üniversitede öğrenim görmek için iyi bir lisede okumak şart. İyi bir lisede okuyabilmenin yolu da SBS’de başarıyı yakalayabilmekten geçiyor. Diyarbakır Bahçeşehir Koleji ,öğrencilerini iyi bir liseye %100 yerleştirerek bu başarıyı sağlıyor.

Diyarbakır’da üç yıl önce açılan BahçeşehirKoleji , her yıl daha başka başarılara da imza atarak büyük özverilerle yetiştirdiği öğrencilerden meyvelerini almaya devam ediyor. Her konuda öğrencilerine eğitim ve rehberlik hizmetleri sunan Bahçeşehir Koleji, dinamik eğitim kadrosuyla ortaya disiplinli bir çalışma temposu çıkarıyor. SBS'ye katılan 56 öğrencinin 37 'si 450 puanın üstünde puan alarak okulun başarısını zirveye çıkardı. BahçeşehirKoleji nin Diyarbakır sıralamasında ilk 5'te 2, ilk 200'de 19 öğrencisi yer alıyor. 8.sınıf SBS ’de Türkiye birincisi çıkaran kolejimiz sınava giren 56 öğrencinin 30’unu fen lisesine yerleştirip, Türkiye’nin en prestijli okullarına öğrenci yollayarak, ilin en başarılı okulu olma unvanını bu yılda devam ettirdi. Türkiye 190’ıncısı olan Diyarbakır Bahçeşehir Koleji öğrencisi Arjin Roni Şimşek “Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesine” Türkiye 167’ncisi olan N.HandeHarputluoğlu Galatasaray Lisesine yerleşti.

Bahçeşehir Koleji öğrencilerinin SBS başarısının yanında, özgüvenlerini ve özdisiplinlerini geliştirmek, yaratıcı, katılımcı ve mutlu birer kişilik geliştirmelerini amaçlamaktadır. 8.sınıf 500 tam puan alan öğrencimiz Furkan Aktan yıl içerisinde sosyal faaliyetlerimizde gitarıyla etkinliklerimize renk katarak bizlerden tam puan aldı. Öğrencilerimiz aynı zamanda şiir okuma şöleni, resim ve kompozisyon yarışmalarında, satranç ve basketbol müsabakalarında da çeşitli ödüller alarak okulumuzu gururlandırmışlardır.

Kurulduğu yıldan beri, başarıyı geleneksel hale getiren Diyarbakır Bahçeşehir Kolejinin, 56 öğrencisi böylelikle geçen yılki il birinciliğini de devam ettirmiş oldu . SBS 'de geçen yıl Türkiye genelinde 74. olan kolejimizin sıralaması bu yıl 456,771 puan ortalamasıyla ilk sıralara yükselecektir.

Diyarbakır Bahçesehir Koleji Kurucu Müdürü Zeki ESEN yaptıgı açıklamada "Yıl içinde yapmış oldukları etütlerin programlı, disiplinli ve teknik çalışmaların sonucu olan 456,771 okul ortalaması ile Turkiye de 14000 bin civarında olan ilkögretim okulları arasında 36. Sıraya yerleserek ve 500 tam puan alan öğrencilerimizin haklı gururunu ve mutluluğunu yaşamaktayız dedi. Öğrencilerimiz bir yıl boyunca hazırlandıkları sosyal hayattanda kopmayarak sınavda büyük bir başarı elde ettiler. Bu başarıda emeği olan başta öğrencilerimiz, kolej öğretmenlerimiz, idari kadro ve velilerimizi kutluyor. başarılarının devamını diliyoruz." dedi.

Çağrı Merkezi

gri{creative}agency